A Csíkszereda ipari negyedében, Somlyó patakába kifolyó szennyvízről szóló panaszlevelek kapcsán a környezetbiztosok felmérték a helyszínt és beazonosították azt a gazdasági egységet, akitől a szennyvíz származik.
Az egység a tevékenységből származó szennyvizet nem működőképes gyűjtőbe engedte, és nem is tudott felmutatni szerződést a víz átvételére jogosult üzemeltetővel. A szőnyegmosás környezetvédelmi szempontból engedélyköteles tevékenység, amit a tevékenységet végző vállalkozó nem tudott felmutatni.
Az ellenőrzést követően a biztosok 50 000 lejes pénzbírsággal sújtották a vállalkozót környezetvédelmi engedély hiányában végzett tevékenységéért, illetve a szennyvíznek a felszíni vizekbe történő kibocsátása miatt, és kiegészítő büntetésként a tevékenység felfüggesztését szabták ki az engedély megszerzéséig.