Andrei 24 éves és körülbelül 8 éve vezeti vállalkozását, amely Maros megye első számú használt telefonkereskedőjévé vált. Ha ez a mondat a mindennapi élet minél több területén ismétlődne, Románia ma már más lenne. Sajnos túl kevés ilyen példa van körülöttünk.
Andrei Sandor a középiskolában kezdett el telefonokat vásárolni és árulni. Eleinte egyszerűen csak kereskedés volt. Aztán rájött, hogy a telefonoknak szükségük van egy kis igazításra, vagy olyan egyszerű alkatrészekre, amelyeket ha kicserélnek, nagyban megnövelik a telefon értékét, és így a profitot is.
Így hát szervizelésbe is kezdett, így fedezte fel a piac egy másik nagy igényét és az üzlete ismét növekedett.
2020-ban nyitott egy üzletet, amely ma munkát ad Andreinak és két másik alkalmazottjának a szervizben. Mára – anélkül, hogy feltétlenül erre törekedett volna – Maros megye legjelentősebb használt mobiltelefon-kereskedőjévé vált, jelentős, havi több száz készülék forgalmával. A weboldal, amely olyan szakszerűen készült, mint bármelyik multinacionális cégé az ágazatban, hibátlanul működik, a kiszolgálás pedig gyors. Anélkül, hogy sejtenénk, hogy néhány hónap múlva megismerjük egymást, még mi, a punctul.ro szerkesztőségében is vásároltunk már tőlük készüléket korábban.
Megkérdeztük Andrei-t, mi a különleges a mobiltelefon-piacon 2024-ben?
„Jelentősen megnő az az összeg, amelyet az ügyfelek hajlandóak költeni használt mobiltelefonra. Ha a kezdetekben az emberek maximum 1000 lejt adtak ki – és ez ritkaságnak számított -mostanra eljutottunk oda, hogy 2500-3000 lejnél is drágább telefonokat adunk el nap mint nap.
Van még egy érdekes sajátosság: korábban napokig tartott egy javítás a pótalkatrészek miatt, most a legtöbb egyszerű javítást helyben elvégezzük, az átlagos nehézségűeket pedig maximum 24 óra alatt. Ezt kérték tőlünk az ügyfeleink, hogy gyorsan elvégezzük a javításokat, mert szükségük van a saját készülékeikre, és ha ezt kérik tőlünk, akkor mi ezt tudjuk nyújtani. Az ügyfél tudja a legjobban, hogy mi a fontos számára.”