Teremlabdarúgó csapatunk Székelyudvarhelyen vett részt az FK Kupa IV. kiadásán.
A srácok két mérkőzést játszottak:
- Elődöntő: Marosvásárhelyi VSK – Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe 0-3
- Kisdöntő:Marosvásárhelyi VSK – West Deva 2-4
- Csapatunk gólszerzői: Tifán Norbert és Barbócz Norbert
A két vereség ellenére csapatunk koordináló edzője elégedett volt azzal, amit Székelyudvarhelyen látott. Cosmin Gherman elmagyarázta, hogy a teljes rendelkezésére álló keretet használta, és nem az eredmény érdekelte, hanem a játékosok fejlődése:
„A kisebb sérüléssel küzdő Mihai Tătar kapus kivételével sikerült az egész keretet pályára küldenem. Az újonnan érkezett három játékos, Covaci, Küsmödi és Iszlai kezd beilleszkedni a csapatba; a három bajnokkal sokkal profibbá váltunk. Mindkét mérkőzésen domináltunk, és rájöttünk, hogy meg kell tanulnunk játszani a védekező csapatok ellen is. A tavalyi szezonban mi voltunk azok, akik mindig védekezésre kényszerültünk, de ebben az idényben a dolgok kicsit megváltoznak. Lesznek olyan mérkőzések, ahol mi fogunk dominálni, és meg kell tanulnunk a játéknak ezt az oldalát is.”
A bajnokság kezdetére vonatkozóan Cosmin Gherman kijelentette, hogy örvendetes, hogy olyan csapatok ellen kezdünk, amelyek közelebb állnak a mi szintünkhöz, és reméli, hogy minél több pontot sikerül szerezni az első három mérkőzésből.
Csapatunk bemutatkozása az új idényben a futsal Liga 1-ben várhatóan szeptember 1-jén, vasárnap, 18:00 órakor lesz, amikor a sepsiszentgyörgyiek látogatnak hozzánk. Ezt követően egy kiszállás következik Mărășești-re, majd egy újabb hazai mérkőzés Buzău ellen. Addig is csapatunk itthon készül, és még legalább egy felkészülési mérkőzést játszik, amelyről időben értesítjük szurkolóinkat.