Dézsi Lóránd, a szászrégeni Avântul 3. ligás csapatának korábbi labdarúgója hétfőn szörnyű közúti baleset áldozata lett egy németországi autópályán, Nürnberg közelében.Az Avântul egykori játékosa által vezetett autó, egy BMW, súlyosan nekicsapódott egy fának, majd az úttestre borult. Lóránd túlélte a balesetet, de a német média szerint a lábát térd tájékán amputálták. A Gazeta Sporturilor által idézett forrás azt is megemlíti, hogy a levett vérminták alkoholtesztje pozitív lett. A 29 éves sportoló azután is futballozott amatőrként, hogy Németországban telepedett le.
„Klubunk szeretné kifejezni támogatását egykori játékosunknak, Dézsi Lórándnak, aki súlyos közúti balesetet szenvedett.” Az ütközés következtében Lóránd többszörös lábtörést szenvedett, és az orvosoknak térdtől lefelé amputálni kellett a jobb lábát. Jelenleg stabil az állapota. A felépülés időszaka nehéz lesz, és hosszú távon orvosi támogatásra és protézisre lesz szüksége, mivel nem tud majd olyan profi munkát végezni, mint korábban.Szeretnénk köszönetet mondani mindenkinek, aki támogatásáról biztosított és érdeklődött állapotáról. Családja és szerettei mélyen hálásak a segítségért és a bátorító üzenetekért. Vele vagyunk ezekben a nehéz pillanatokban, és sok erőt kívánunk neki a felépülésért folytatott küzdelemhez!” – közölte az Avântul Reghin klub a Facebook-oldalán.
Fotó: Facebook
