Átadták a Pro Urbe díjakat Sepsiszentgyörgy példaképeinek
Átadták a Pro Urbe díjakat Sepsiszentgyörgy példaképeinek

Átadták a Pro Urbe díjakat Sepsiszentgyörgy példaképeinek

Sepsiszentgyörgyön idén is ünnepélyes keretek között adták át a város legnagyobb elismerésének számító Pro Urbe díjat azoknak a személyeknek, akik kiemelkedő munkájukkal hozzájárultak a közösség fejlődéséhez és értékeinek megőrzéséhez. A díjátadót a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében tartották.

2025-ben öt kiváló személyiség vehette át a kitüntetést:

  • Csáky Ernő, nyugalmazott hadmérnök, tanár, a Puskás Tivadar Hírközlési Kismúzeum alapítója
  • Herman Rosner, vállalkozó, a Sepsiszentgyörgyi Zsidó Hitközség elnöke
  • Demeter Lajos, könyvtáros, helytörténész
  • Vinczeffy László, képzőművész, restaurátor, oktató

Posztumusz elismerésben részesült továbbá Gajzágó Márton, Sepsiszentgyörgy első rendszerváltás utáni polgármestere és újságíró, akinek díját özvegye, Gajzágó Erzsébet vette át.

A Pro Urbe díj évről évre olyan példamutató személyiségek munkásságát ismeri el, akik életük során jelentős hatással voltak a város szellemi, kulturális vagy társadalmi életére.