Sepsiszentgyörgyön idén is ünnepélyes keretek között adták át a város legnagyobb elismerésének számító Pro Urbe díjat azoknak a személyeknek, akik kiemelkedő munkájukkal hozzájárultak a közösség fejlődéséhez és értékeinek megőrzéséhez. A díjátadót a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében tartották.
2025-ben öt kiváló személyiség vehette át a kitüntetést:
- Csáky Ernő, nyugalmazott hadmérnök, tanár, a Puskás Tivadar Hírközlési Kismúzeum alapítója
- Herman Rosner, vállalkozó, a Sepsiszentgyörgyi Zsidó Hitközség elnöke
- Demeter Lajos, könyvtáros, helytörténész
- Vinczeffy László, képzőművész, restaurátor, oktató
Posztumusz elismerésben részesült továbbá Gajzágó Márton, Sepsiszentgyörgy első rendszerváltás utáni polgármestere és újságíró, akinek díját özvegye, Gajzágó Erzsébet vette át.
A Pro Urbe díj évről évre olyan példamutató személyiségek munkásságát ismeri el, akik életük során jelentős hatással voltak a város szellemi, kulturális vagy társadalmi életére.
