Egészségügyi kártyák: újra működik a számítógépes rendszer – Maros megyében is

Egészségügyi kártyák: újra működik a számítógépes rendszer – Maros megyében is

Egyhónapnyi szünet után ismét üzembe helyezték az egészségügyi kártyák számítógépes rendszerét. Az informatikai hálózat működését az Országos Egészségbiztosítási Pénztár szakembereiből álló csoport felügyeli addig, amíg aláírják a rendszer szervizeléséről szóló szerződést.

Maros megyében az üzembe helyezés után jelentősen csökkent azon orvosok száma, akik a rendszer működése kapcsán hibát jelentettek. Bár jelentős elmaradások nincsenek, most próbálják behozni az adatbázis aktualizálásának lemaradását.

Mint ismert, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár július 10-én jelentette be, hogy leállt az informatikai rendszer, de sajtóértesülések szerint a struktúra már a hónap első napján sem működött megfelelően.