Maros megye Romániában, Erdély történelmi központjában található, közigazgatási központja Marosvásárhely. Teljes területe 6714 km2. A megyén átkelő fő folyó a Maros folyó, de két másik folyó is áthalad rajta: a Nagy-Küküllő és a Kis-Küküllő. A megyét magas hegyek határolják: Kelemen -havasok és Görgényi-havasok. Mivel a megye az Erdélyi-fennsík része, sok mély és széles völgyet is érdemes meglátogatni.
A megyét 1968-ban alapították az ország közigazgatási átszervezését követően, és így újra bevezették a történelmi megyei rendszert (románul: județ). Ezt a rendszert ma is használják. A megye gazdag földrajzi erőforrásokban, csodálatos helyeken lehet kirándulni, pihenni, feltöltődni.
Maros megyét románok, magyarok, szászok és más nemzetiségek lakják, amelyek gazdagítják a megye kulturális örökségét. Erődített templomai és városai, régi épületei, természeti erőforrásai és megújult wellness központjai, kiváló kulturális rendezvényei teszik ezt a megyét Románia egyik leggyakrabban látogatott régiójává.
A legnépszerűbb maros megyei látnivalók a következők: Segesvár történelmi városa, Maros megye közigazgatási központja, Marosvásárhely, Szováta, a wellness-létesítmények és a pihenés városa. Számtalan népszerű hely van, amelyet érdemes meglátogatni, sok turisztikai célpont, amelyek természetesen ennek a listának a részét képezhetik, de ez a rövid cikk nem teszi lehetővé számunkra, hogy mindegyiket bemutassuk. Lássuk a legfontosabbakat.
Segesvár történelmi városa
Segesvárt a szászok alapították a 12. században, és az UNESCO Világörökség része. Az óratorony, az erődített templomok, a várban található fedett középkori lépcsősor, a középkori hangulat és a történelmi épületek szépsége felejthetetlen élménnyé teszi a városlátogatást.
Marosvásárhely
Marosvásárhely, erdélyi történelmi város, Maros megye székhelyeként Románia 16. legnagyobb városa, 135 000 különböző etnikumú lakossal, amelyek közül a legfontosabbak a román, a magyar és a roma.
A város a Maros folyó partján fekszik, ezért neve minden nyelven ehhez a folyóhoz kapcsolódik (Marosvásárhely, Targu-Mures, Neumarkt am Mieresch). A városról szóló első írásos dokumentumok az 1332-es évből származnak. A leglátogatottabb turisztikai célpontok, a város kedvelt helyszínei: a Vár, a Teleki-Bolyai Könyvtár, a Régi Városháza, a Kultúrpalota, számos régi templom és tér, valamint a nagyon népszerű állatkert.
Szováta
Szováta tökéletes úti cél lehet azoknak a turistáknak, akik csendes, békés pihenésre vágynak, hosszú sétákkal, wellness-szolgáltatásokkal. A város számos lehetőséget kínál a pihenésre. A helyiek kedvenc helye kihagyhatatlan a turisták számára is, ez a világ legnagyobb heliotermikus tava: a Medve-tó.
A Medve-tó 1875-ben keletkezett. Mivel a tó alakja egy kiterített medvebőrre emlékeztet, ezzel magyarázzák a tó nevének eredetét. Keletkezése óta a híres gyógyfürdők egyike, a Maros megyei turizmus gyöngyszeme, amelyet nagyon sok gyógyulni, pihenni, kikapcsolódni vágyó ember keres fel.
Istenszéke
Számtalan szebbnél szebb kirándulóhely van Maros megyében, ahol gondosan jelzett turistaútvonalak segítik a természetkedvelőket a tájékozódásban. Mindezek közül kiemelkedik egy hely, amely nagy népszerűségnek örvend a természetjárók körében: az Istenszéke.
Ez a 1381 méter magas hegycsúcs a Kelemen-havasok délnyugati részén található, a Kelemen-vonulat legnyugatibb része. Az Istenszékét északon a Dornai-medence és a Borgói havasok övezik, keleten a határvonalat a Dornai-, a Borszéki- és a Bélbori medencék alakította vonal képezi.
Az Istenszéke egy 1381 méter magas andezit tömb, amely egy tisztás közepén magasodik a Bisztra és a Galonya völgye fölé. Nevének eredetére az hegytömb alakját szokták magyarázatként emlegetni, hiszen távolról nézve a hegy egy hatalmas székhez hasonlít. – cafemiro.hu