Közel 100 személyt evakuáltak otthonából szerda reggel a Kovászna megyei Kökösbácsteleken (Băcel) az árvízveszély miatt.
A megye katasztrófavédelmi felügyelőségének tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában lezúdult csapadék miatt megemelkedett a Feketeügy vízszintje, és az áradásveszélynek kitett területről megelőző jelleggel evakuálták 54 háznak a lakóit.
A közel 100 személyt a dobollói sportteremben helyezik el ideiglenesen.
‘Eddig egyetlen lakást sem érintett közvetlenül az áradás. Továbbra is figyelemmel kísérjük a helyzet alakulását, hogy meghozzuk a szükséges intézkedéseket a közösség védelme érdekében’ – mutattak rá az ISU képviselői.
AGERPRES
