A Pro Urbe díjátadó ünnepségen három kivételes személyiség vehette át Borszék legnagyobb elismerését, akik munkájukkal, elkötelezettségükkel és áldozatkészségükkel gazdagították a várost. Mint azt Mik József polgármester a méltatása során kiemelte, a Pro Urbe díj nem csupán egy kitüntetés, hanem egy jelképe is annak a közösségi összetartozásnak és együttműködésnek, amely Borszék fejlődésének alapját képezi. „Ezzel az elismeréssel szeretnénk megköszönni mindazt a fáradozást és önzetlen hozzájárulást, amelyet a díjazottak tettek városunkért” – nyomatékosított az elöljáró. Hozzátette, különleges pillanat ez a település számára számunkra, amikor megállhatunk egy kicsit, és visszatekinthetünk arra a sok jóra, amit közösen elértünk. Ugyanakkor ez a díj inspirációként is szolgálhat mindannyiunk számára, hogy továbbra is közösen dolgozzunk városunk jövőjéért.
Ezt követően a kitüntetésben részesülőket méltatta a városvezető. Ciortea Mária nyugalmazott pedagógus tanári munkája mellett a városi ifjúsági élet szervezésében is jelentős szerepet játszott. Munkájának köszönhetően sok generáció nőtt fel Borszéken, akik számára a tanárnő nemcsak oktatót, hanem mentort, példaképet és támogató barátot is jelentett. Kolbert Tünde, könyvtárosként, a Források folyóirat főszerkesztőjeként és szervezőként gazdagította Borszék kulturális életét. Farkas Aladár pedagógus, iskolaigazgató, helytörténész, a borszéki cserkészet alappillére 44 éves pályafutása alatt generációk életét formálta. 1975-ben neki köszönhetően nyílt meg a pionírház, és aktívan részt vett a Zöld Szíves és a cserkészmozgalom meghonosításában. Helytörténészként 22 kötet szerzője, a Borvízmúzeum kurátora és idegenvezető.
Mint azt az elöljáró hangsúlyozta, mindhárman méltán érdemelték ki a Pro Urbe díjat, amely nemcsak egy kitüntetés, hanem a közösségi összetartozás és együttműködés jelképe is. Borszék lakói büszkék lehetnek rájuk, hiszen példájuk inspirációként szolgál a jövő generációi számára.