Kétszer annyi bölcsődei helyre lenne szükség Maros megyében, mint amennyi most van – ismertette az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke, Csibi Attila Zoltán.
Elmondta, Erdőszentgyörgy polgármestereként közösségi összefogással sikerült egy bölcsődét építeni. „Tudom, hogy ez mekkora változást hozott a helyi családok életébe. De azt is látom, hogy még több bölcsődei helyre lenne igény. Háromgyermekes apaként pontosan tudom, milyen nehéz megoldani a gyerekfelügyeletet, ha nincs nagyszülő vagy más rokon a közelben. Sokan vannak, akiknek ugyanígy gondot okoz, hogy minden nap megoldják a gyerekek elhelyezését, amíg ügyes-bajos dolgaikat intézik, vagy bejárnának dolgozni” – mondta Csibi Attila.
Az RMDSZ azt akarja, hogy az állami bölcsődeépítési program induljon újra. Ha a szülők biztonságban tudhatják a gyerekeiket, akkor könnyebben tudnak visszatérni a munkába is. „Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a fiatal családokat támogassuk, segítsük a gyermeket nevelő nők munkába állását, támogassuk a távmunkát, a részmunkaidős foglalkoztatást és a rugalmas munkaidő-beosztást. Ha visszakerül a józan ész a döntéshozatalba, akkor folytatni fogjuk az RMDSZ által kezdeményezett bölcsődeépítési programot” – fogalmazott az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke.
Cod MFC: 13240004