A két világháború közötti erdélyi festészet bemutatására fókuszál a Maros Megyei Múzeum Művészeti Osztálya által rendezett újabb nagyszabású kiállítás
Az Erdély festészete a két világháború között című kiállítás célja a nagybányai festőiskola hatásának a kirajzolása, az erdélyi képzőművészeti iskolák, tanfolyamok és művésztelepek kialakulására gyakorolt befolyásának a kibontakoztatása. A tárlat újszerűségét, amely kb. 150 alkotást foglal magába, az erdélyi tónus kiemelése képezi, a magyar, román és szász festők alkotói sajátosságainak és közös vonásainak művészi összhangja.
Az alkotások jelentős részét a Németországban élő ifj. Böhm József gyűjteménye képezi, melyet a Maros Megyei Múzeum tulajdonában lévő festmények mellett a Nagybányai Képzőművészeti Múzeum, Kolozsvári Szépművészeti Múzeum, Brassói Szépművészeti Múzeum képzőművészeti anyagából kölcsönzött, reprezentatív erdélyi művészek alkotásai egészítenek ki. Olyan jelentős festők alkotásai lesznek láthatóak, mint például Ziffer Sándor, Nagy Oszkár, Szolnay Sándor, Traian Bilțiu Dâncuș, Aurel Ciupe, Popp Aurel, Hans Mattis-Teusch, Hans Eder, és még sok más kimagasló festő munkája.
Kiállításmegnyitó: 2019. október 25., péntek, 18 óra
Helyszín: Marosvásárhely, Kultúrpalota, jobb szárny, II. emelet
A tárlat 2019. október 25.–2020. április 19. között látogatható.