A Kolozs megyeieknek adott pofoncsapásként értékeli Alin Tişe (fotó), a Kolozs megyei tanács elnöke azt, hogy RMDSZ-tagot neveztek ki a prefektusi tisztségbe. Alin Tişe saját pártja, a Nemzeti Liberális Párt vezetőségét is bírálta, inkompetensnek nevezte, és kijelentette, hogy a PNL központi vezetőségének tagjai többé nem képviselik őt. Tişe kilátásba helyezte, hogy válaszképpen javasolja RMDSZ-es helyettese, Vákár István megyei tanácselnök-helyettes leváltását.
Mint ismert, a kormány szerda reggeli ülésén határozott úgy, hogy Kolozs megyében Tasnádi István Szilárdot bízza meg a prefektusi tisztséggel. Szintén tegnap reggel a kormány döntése értelmében még 3 RMDSZ-es prefektust neveztek ki, Arad, Szatmár és Szilágy megyében. Majd a nap folyamán kilenc személy kapott az RMDSZ színeiben valamely megyében alprefektusi megbizatást, Maros mellett Beszterce-Naszód, Bihar, Brassó, Fehér, Hargita, Hunyad, Máramaros és Temes megyében töltheti be mától RMDSZ-es politikus az alprefektusi tisztséget. Az újonnan kinevezett prefektusok és alprefektusok ma kora délután tesztik le a hivatali esküt.
