Megkezdte a cukorrépa feldolgozását a ludasi gyár. Jelenleg nem tudni, mi lesz a gyár sorsa
Megkezdte a cukorrépa feldolgozását a ludasi gyár. Jelenleg nem tudni, mi lesz a gyár sorsa

Megkezdte a cukorrépa feldolgozását a ludasi gyár. Jelenleg nem tudni, mi lesz a gyár sorsa

Elkezdődött a román cukor gyártása a Maros megyei Ludas városában működő cukorgyárban, amely már belépett a kazánok felfűtésének és a répavágás előkészítésének szakaszába. A következő napokban várhatóan elkészül az idei termésből az első adag hazai cukor is.

Mihaela Neagu vállalkozó az Agrointeligența–AGROINTEL.RO portálnak elmondta, hogy a cukor alacsony ára, az egyre olcsóbb importtermékek, valamint a gáz és az áram drágulása miatt kétségessé vált a termelés folytatása a következő évben.
Jelenleg nem tudni, mi lesz a gyár sorsa…