- Nicușor-Daniel Dan

Nicușor Dan 1969-ben született Fogarason. A középiskolában fedezte fel a matematika iránti szenvedélyét, és a Radu Negru Gimnázium tanulójaként kétszer is aranyérmet nyert a matematika tantárgyversenyen. 1992-ben Franciaországba ment, hogy a párizsi Ecole Normale Superieure matematika szakán tanuljon, majd 1992-ben az Universite Sorbonne Paris Nord-on doktorált. 1998-ban visszatért az országba, és segített megalapítani a Román Felsőfokú Normáliskolát. Megalapította a Mentsük meg Bukarestet Egyesületet az ingatlanmaffia elleni jogi harc érdekében, és több száz pert nyert meg ellenük. Nicușor Dan 2016-ban megalapította az USR politikai mozgalmat. 2020-ban Bukarest főpolgármesterévé választották, 2024-ben pedig a bukaresti polgárok a szavazatok több mint 47%-ával újraválasztották. Nicușor Dant becsületes és tisztességes embernek tartják, tudományos teljesítménye pedig intelligenciáról és fejlett gondolkodásról tanúskodik. Emellett politikai tapasztalattal is rendelkezik, és újraválasztása Bukarest főpolgármesterévé a polgárok elégedettségét jelzi.
2. George Crin Laurențiu Antonescu

Crin Antonescu 1959-ben született Tulceában. Szülővárosának középiskolájában több díjat nyert, 1978-ban megnyerte az országos történelemtantárgyversenyt. Ezt követően a Bukaresti Egyetem történelem-filozófia szakán folytatta tanulmányait. Két évet megismételt, de állítása szerint szándékosan, és kitűnő jegyeket kapott. 1985-ben diplomázott, és tanárként került a Solești község iskolájába. 1989-ben fejezte be a gyakorlatát, és a Duna-delta múzeum történelmi részlegének muzeográfusa lett. A forradalom után a város legjelentősebb középiskolájának, a Spiru Haretnek a tanára lett. Crin Antonescu belépett a PNL-be, és 1992-ben sikerült képviselővé válnia. 1996-ban ismét a PNL tagja lett, 1997-ben pedig ifjúsági és sportminiszterré nevezték ki, és ezt a tisztséget 3 évig, 2000-ig töltötte be. 2005-ben Crin Antonescut a PNL képviselőházi frakciójának vezetőjévé választották, 2009-ben pedig a PNL kongresszusa megválasztotta a párt elnökévé és a párt képviselőjévé az elnökválasztáson. Történelmi ismeretei és politikai tapasztalata vitathatatlan adottságok.
3. Elena Valerica Lasconi

Elena Lasconi 1972-ben született Hátszegen. A Dévai Egyetemen szerzett diplomát. Karrierjét az újságírás és a sajtó területén építette. 1995-1996-ban egy hátszegi rádióállomáson kezdett, majd 1996 és 2020 között a Pro TV-nél dolgozott, riporter, televíziós producer és moderátor, műsorvezető, értékesítési vezető, producer, haditudósító és tréner volt. 2018-ban csatlakozott az USR-hez, 2020-ban pedig otthagyta a Pro TV-t, hogy indulhasson a Câmpul Muscel városi képviselőjelöltjeként, és megnyerte a választást. 2024-ben újraválasztották, a szavazatok 71%-ával szerezte meg a mandátumot, és az USR elnökévé választották. Szintén 2024-ben Lasconi indult az elnökválasztáson, és bejutott a 2. fordulóba. A választási kampányai során számos ellentmondással kellett szembenéznie, amelyek közül a legjelentősebbek az önéletrajzához kapcsolódtak. Az egyetem, ahová járt, nem szerepelt az önéletrajzában, ami arra ösztönözte politikai ellenfeleit, hogy megpróbálják lejáratni őt.
4. George Nicolae Simion

George Simion 1986-ban született Focşani-ban. A bukaresti „Gheorghe Lazăr” Nemzeti Főiskolán tanult 2005-ben, majd 2008-ban a Bukaresti Egyetemen szerzett diplomát üzleti és közigazgatási szakon. Mesterképzésen vett részt a jászvásári „Alexandru Ioan Cuza” Egyetemen, ahol 2010-ben „A kommunizmus bűntettei” szakirányon végzett. 2006-ban kezdett el részt venni a civil életben, tüntetéseket és figyelemfelkeltő kampányokat szervezett. George Simion 2011-ben megalapította az Unionista Platform 2012-t, több tüntetést és polgári akciót szervezett a Moldovai Köztársaság Romániával való egyesülése mellett, ami a Moldovai Köztársaságból való kiutasításához vezetett. 2019-ben megalapította az AUR pártot, amely gyorsan jelentős politikai erővé vált. Simiont 2020-ban beválasztották a parlamentbe. 2020-ban számos vitába keveredett és keveredik, legutóbb a Călin Georgescu volt elnökjelöltel való együttműködése miatt.
5. Victor Viorel Ponta

Victor Ponta 1972-ben született Bukarestben. A bukaresti „Ion Neculce” Gimnáziumba járt, 1995-ben a Bukaresti Egyetem jogi karán szerzett diplomát, 2000-ben az olaszországi Catania Egyetemen nemzetközi büntetőjogból szerzett mesterdiplomát, 2002-ben a Nemzetvédelmi Főiskolán diplomázott, 2003-ban a Bukaresti Egyetem nemzetközi büntetőjogból doktorált, majd néhány hónappal később a politikai menedzsment mesterszakot végezte el, 2004-ben pedig az angliai Oxfordi Egyetem Eexter College „Summer Programme in History, Politics and Society” hallgatója volt. Négy nyelven beszél: angolul, franciául, olaszul és spanyolul. Ponta úr kezdetben jogi pályára lépett. A Bukaresti I. Kerületi Bíróság ügyészi hivatalának ügyészéből az Adrian Nastase-kormány államtitkára lett, majd 2004-ben a PSD képviselőjévé választották. 2010-ben átvette a PSD elnöki tisztségét, 2011-ben megalakította az U.S.L. pártot, 2012 és 2015 között pedig Románia miniszterelnöke volt. 2014-ben Victor Ponta indult az elnöki tisztségért, de alulmaradt Klaus Iohannisszal szemben. A Colectiv-tragédia következtében 2015-ben lemondott. Az évek során számos ellentmondásba és vádaskodásba keveredett. A DNA korrupciós bűncselekmények miatt vádat emelt ellene, és pénzmosásban és adócsalásban való bűnrészességgel vádolták.
6. Cristian Vasile Terheș

Cristian Terheș 1978-ban született Zilahon. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem görögkatolikus teológiai karán szerzett diplomát. 2002-ben az Egyesült Államokba, Kaliforniába utazott, ahol újságírás és kommunikáció szakon folytatta tanulmányait, és mesterdiplomát szerzett a Fullerton College-ban, a Kaliforniai Állami Egyetemen. 2006-ban görögkatolikus pappá szentelték, és a Keresztelő Szent János Román Katolikus Misszió adminisztrátora volt. A politikába először 2012-ben kapcsolódott be, amikor a Traian Băsescu államelnök felelősségre vonásáról szóló népszavazás kampányában tűnt fel. Bár kezdetben ellenzékben volt a PSD-vel, 2016-ban Teheș a párt támogatója lett, és belépett a Szociáldemokrata Pártba. 2009-ben a szociáldemokrata listán lett európai parlamenti képviselő, köszönhetően a PNTCDP-vel, a párttal, amelyhez akkoriban Cristian Terheș is tartozott, kötött jegyzőkönyvnek. 2023-ban csatlakozott a PNCR-hez, a 2024-es európai parlamenti választásokon a PNCR választási szövetséget kötött az AUR-ral és a Köztársasági Párttal, a helyhatósági választásokon pedig a PNCR egyedül indult. Cristian Terheș politikai pályafutása tele volt ellentmondásokkal, amelyek nyilvános állásfoglalásaihoz, kényes kérdésekben tett nyilatkozataihoz és botrányaihoz kapcsolódtak a PNTCD-ben és az Európai Parlamentben.
7. Marcela Lavinia Șandru

Șandru Lavinia 1975-ben született Désen, 1997-ben végzett a marosvásárhelyi Színművészeti Akadémián. 2003-ban gyakornokként dolgozott az Európai Parlament Kulturális, Ifjúsági, Média- és Sportbizottságában, 2004-ben pedig a Bukaresti Egyetem Politikatudományi Karán szerzett mesterdiplomát. 1994-ben debütált a sajtóban, rádióműsorokat készített az UniPlus rádióban és televíziós műsorokat a Realitatea TV-ben, a TVR1-ben és a Canal 33-ban. Színésznőként színházi és filmszerepeket, valamint román nyelvre szinkronizált filmekben szinkronszerepeket játszott. Politikai pályafutását a Demokrata Pártban kezdte, 2001-2002-ben az arculati osztály ügyvezető titkáraként, majd 2002-ben a nemzetközi kapcsolatok osztályának ügyvezető titkáraként. 2004-ben Sandru Laviniát a párt marosvásárhelyi fiókjának elnökévé és marosvásárhelyi képviselőjévé választották. Sandru Lavinia volt a Demokrata Párt képviselője az Európai Szocialisták Pártjában és a Szocialista Internacionáléban. 2005-től független parlamenti képviselő volt, majd megalapította a PIN-t. 2009-ben a párt elnöke lett, és ezt a tisztséget a párt UNPR-rel való egyesüléséig töltötte be.
8. John-Ion Banu-Muscel

John Ion Banu 1960-ban született Romanban. A Dinicu Golsescu Gimnáziumban érettségizett, a bukaresti Politechnikai Intézetben tanult, majd 1983-ban kivándorolt az Egyesült Államokba, és a Florida Atlantic Universityre járt. Első munkahelye egy oceanográfiai kutatásokra és berendezésekre szakosodott cégnél volt, majd 1990-ben saját vállalkozást indított ugyanezen a területen. Floridában John Ion Banu megalapította a Román-Amerikai Ligát. Egy kezdeményező bizottsággal együtt 2017-ben bejegyeztette az PNR-t. Alkalmanként visszatért Romániába, hogy induljon az elnökválasztásokon.
9. Silviu Predoiu

Silviu Predoiu 1958-ban született Bukarestben. Geológia-földrajz szakon végzett a Bukaresti Egyetemen. Közel 30 évig volt a külföldi hírszerzés tisztje, ez idő alatt az S.I.E. operatív és vezetői karrierjének minden szakaszát végigjárta. 1998-ban kezdte meg vezetői karrierjét, 2000-ben kinevezték igazgatóságvezetőnek, a határokon átnyúló szervezett bűnözés elleni küzdelemben, 2001-ben pedig létrehozta és vezette a terrorizmusellenes igazgatóságot. 2003-ban Silviu Predoiu a S.I.E. biztonsági struktúrájának kialakítását és vezetését kapta feladatul, mint főigazgatóság-vezető. 2005-ben a CSAT határozatával kinevezték a S.I.E. első igazgatóhelyettesévé, ezt a tisztséget 2018-ig töltötte be, ezalatt közel 4 évig megbízott igazgató is volt. Képviselte a Szolgálatot és Romániát a hírszerzési tevékenységre jellemző különböző nemzetközi együttműködési formákban. Kitüntették a „Románia Csillaga” nemzeti érdemrenddel és a C.I.A. által a „George Tenet” kitüntetéssel. Néhány kollégájával együtt megalapította a „Románia Vegyen részt” Egyesületet, majd később a Nemzeti Akció Liga Pártot, amelynek elnökévé 2024-ben választották.
10. Petru Daniel Funeriu

Daniel Funeriu 1971-ben született Aradon. Kémia olimpikon volt, és 1984 és 1988 között több országos díjat nyert. Mindössze 17 évesen, 1988-ban Franciaországba ment kémiai tanulmányokat folytatni, és a strasbourgi egyetemen végzett, ahol osztályelső volt, és vegyészmérnöki címet szerzett. A francia kémiai olimpián 2. helyezést ért el. A Louis Pasteur Egyetemen szerves és szupramolekuláris kémia szakon szerzett mesterdiplomát, majd PhD fokozatot. Németországban, az Egyesült Államokban és Japánban végzett kutatásokat. 2009-ben Daniel Funeriu oktatási, kutatási, ifjúsági és sportminiszterként tért vissza Romániába, és sikeresen változtatott és modernizálta az oktatási rendszert. Jelenleg az Európai Parlament tagja (Kulturális, Oktatási és Médiaügyi Bizottság), a PD-L Oktatási és Kutatási Bizottságának koordinátora, valamint a romániai oktatási és kutatási politikák elemzésével és kidolgozásával foglalkozó elnöki bizottság alelnöke.
11. Sebastian Constantin Popescu

Sebastian Popescu 1982-ben született Balșban. A balcesti Petrache Poienaru Mezőgazdasági Középiskolában érettségizett 2000-ben. A temesvári Agrártudományi és Állatorvosi Egyetem Állatorvosi Karán tanult, és 2006-ban állatorvosi doktori oklevelet szerzett. 2007-ben Bukarestbe költözött, ahol 2012-ig különböző állatorvosi rendelőkben és klinikákon dolgozott. 2012-ben Sebastian Popescu úgy döntött, hogy újságírói és médiavállalkozói karriert fut be. Megalapította az ExclusivNews.ro és a RecentNews.ro platformokat. Emellett megalapította a Romanian Tennis Premium nevű, teniszezőknek szóló platformot. 2015-ben lépett a politikába, és megalapította az Új Románia Pártot.
Tora Teodorescu