Szombaton este 23.00 óra körül a marosvásárhelyi rendőrség munkatársai a marosvásárhelyi Sziget utcában egy agresszíven közlekedő járművet észleltek.
A kormánynál egy 17 éves uzdiszentpéteri fiatalembert igazoltattak, akinek nem volt jogosítványa. Alkoholszondás vizsgálatot is végeztek nála, és a kilélegzett levegőben 0,36 mg/l tiszta alkohol koncentrációt mutatott ki a gép.
A közutak biztonságát veszélyeztető, halmozottan elkövetett bűncselekményekre tekintettel a rendőrök 24 órára őrizetbe vették a 17 éves fiatalembert.
A nyomozás a vezetői engedély nélküli járművezetés bűncselekménye miatt indított büntetőeljárás keretében folytatódik.
A megfelelő biztonság fenntartása érdekében a Maros Megyei Rendőrfelügyelőség az elkövetkező időszakban is végez ilyen jellegű tevékenységet! Szeretnénk emlékeztetni Önöket, hogy a közúti közlekedési jogszabályok betartása nem opcionális, és minden körülmények között ez a megoldás a közutak biztonságos környezetének megteremtésére.