Országos bajnoki címet és csúcsot szerzett Zsigmond Izsák a Junior II-es súlyemelő mezőnyben
Országos bajnoki címet és csúcsot szerzett Zsigmond Izsák a Junior II-es súlyemelő mezőnyben

Országos bajnoki címet és csúcsot szerzett Zsigmond Izsák a Junior II-es súlyemelő mezőnyben

Zsigmond Izsák kiemelkedő eredménnyel szerepelt a 2025. augusztus 26–29. között Botoșaniban megrendezett Országos Súlyemelő Bajnokságon a Junior II-es korosztályban. A sportoló szakításban országos bajnoki címet szerzett, miután 73 kg-os teljesítményével nemcsak aranyérmet, hanem új országos csúcsot is beállított.

Emellett lökésben és összetettben is dobogóra állhatott, mindkét versenyszámban bronzérmet szerzett, így összesen három éremmel zárta a bajnokságot.

A fiatal sportoló felkészítését Papp Zoltán és Selcuzan-Csiki Sándor edzők irányították, akik a verseny során is végig támogatták versenyzőjüket.

A verseny a romániai súlyemelés egyik legfontosabb országos eseménye, amely évről évre lehetőséget biztosít a tehetséges fiatal sportolók számára a megmérettetésre és a fejlődésre.