Idén Alsósófalva adott otthont Hargita megye tizenkét hagyományőrző csapatának, akik ostorcsattogtatással, hegedűszóval és vidám farsangi tréfákkal űzték el a telet. A maskarába öltözött, zajos farsangolók nemcsak a térségből, hanem a szomszédos Maros megyéből és Magyarországról is sok látogatót vonzottak.
A rendezvényen bőven akadt látnivaló. A megnyitón elhangzott: Alsósófalván nem csupán őrzik, hanem valóban megélik a hagyományokat.
A program után a csapatok végigvonultak a falun a kijelölt útvonalon, és körbehordozták a szalmából készült „Ilyés” bábut. Az egyes állomásokon a házigazdák farsangi fánkkal, házi süteményekkel, zsíros kenyérrel, főtt pityókával és túróval kínálták a maskarásokat.
A terített asztaloknál előbb hangosan elsiratták a bábut, majd népzenével és tánccal búcsúztatták a telet. A jókedvű mulatságba nemcsak a helyiek, hanem a kíváncsi látogatók is bekapcsolódtak, így a falu egy napra igazi farsangi forgataggá változott.
Fotó: Hodgyai István