A magyar iskolaválasztás előnyeire hívja fel a figyelmet a Rákóczi Szövetség. A szervezet az MTI-hez eljuttatott közleményén keresztül is arra kéri a külhoni magyar családokat, válasszanak iskolaköteles gyermeküknek magyar iskolát.
A szövetség emlékeztetett: a külhoni régiókban a következő hetekben, hónapokban a szülőknek arról kell dönteniük, hogy iskolakötelessé váló gyermeküket milyen nyelvű iskolába íratják.
Kiemelték: a magyar iskolaválasztás biztosítja a magyar közösségek megmaradását, a magyar nyelv és kultúra továbbadásával, valamint többlettudást és nagyobb kapcsolatrendszert biztosít a gyermeknek a két nyelv, két kultúra oktatásán keresztül.
Kitértek arra is, hogy a Rákóczi Szövetség Magyar Iskolaválasztási Programja mögött széleskörű társadalmi összefogás jött létre annak érdekében, hogy ráirányítsa a figyelmet a külhoni magyar közösségek fennmaradását alapjaiban meghatározó döntésre.
A Kárpát-medence számos településén és régiójában elmondható, hogy egyre többen választják a magyar jövőt, gyermekük magyar iskolába íratásával – közölték.
A szövetség vonatkozó programjáról bővebb információ az alábbi címen érhető el: www.magyariskolavalasztas.hu, ahol 12 érvet sorolnak fel a magyar iskolaválasztás mellett.
Többi között kitérnek arra, hogy tudományosan bizonyított tény, az ismeretek megszerzésének leghatékonyabb módja az anyanyelven történő tanulás.
Emellett felhívják a figyelmet arra, hogy a magyar iskolák versenyképes tudást nyújtanak, mert jól felszereltek és felkészült pedagógusok várják a gyermekeket. Az ilyen iskolába járó gyermek számára könnyen elérhetővé válik a hazai mellett a magyarországi felsőoktatás, illetve a munkaerőpiac is, és a magyar intézménybe járó diákok minden évben számíthatnak a magyar állam anyagi támogatására.
A Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei magyarságot megszólító programjai elérhetővé válnak a magyar iskolák diákjai számára, és a szervezet minden magyar iskolába lépő gyermeknek felajánl egy jó minőségű iskolatáskát és a magyar összefogást jelképező tízezer forintos ösztöndíjat.
(MTI)