Erdély bővelkedik lenyűgöző természeti látnivalókban. A turisták által leginkább ismert, és felkeresett helyek közé a Tordai-hasadék, a torockói Székelykő, a Gyilkos-tó és a Békás-szoros tartozik. A Sárkányok kertje sziklaalakzatai különleges fotózási témát kínálnak, és szerepelt az Erdély7csodája nevű szavazásban is.
A Sárkányok kertje (Gradina Zmeilor) Szilágy megyében található, a természeti képződmény a környék leghíresebb látnivalója. A sziklaalakzatok Almásgalgó (Galgau Almasului) falu határában, Zsibó várostól 9 kilométer távolságban, a szél és az eső munkája révén jöttek létre.
A különleges képződmények és formák megjelenését a változatos összetételű talaj agyag, durva szemű homokkő, és apró szemű konglomerátum rétegek teszik lehetővé. A Sárkányok kertjének különleges formáit a hegy törésvonala mentén, a völgy irányába dőlő oldal és az erózió hozta létre. Az erózió folyamatosan munkálja a kertet, a korábbi leírások szerint a képződmények 25-30 méter magasak voltak, és napjainkban 10-12 méterre csökkent a magasságuk.
A Sárkányok élettartama a tetejüket borító védőrétegtől függ. A legtartósabbak a gomba alakzatúak, mivel a kalapját alkotó homokkő, vagy konglomerátum réteg védi a lazább szerkezetű szárat alkotó réteget, és a vizet könnyebben levezeti. A környék folyamatos alakulásban van, a talajvíz következtében az völgy a törésvonal irányába mozog, és a képződött új repesésekben idővel új alakzatok alakulnak ki.
A sziklaképződmények különböző elnevezéseket kaptak: Éva, Öregember, Gyűszűvirág, Sárkánnyal, és A baka szeretője.
A Sárkányok kertjét különböző túraútvonalon lehet bejárni. Legkönnyebben a kiépített lépcsőrendszeren keresztül javasolt a panoráma kilátót megközelíteni. Tovább haladva az erdő mellett, a meredek suvadásnál egy jelzett út vezet végig, amely védőkorláttal van megerősítve. A rövid gyaloglást követően egy tisztásra érve már szabad szemmel láthatóak a fenséges képződmények.
termalfurdok.com