Szováta Díszpolgárává avatták Bocskay Vince szobrászművészt

Szováta Díszpolgárává avatták Bocskay Vince szobrászművészt

Születésének 70-ik évfordulóján, 2019. december 16-án, avatták Szováta város Díszpolgárává Bocskay Vince szobrászművészt alkotói érdemei elismeréseként, valamint azért, mert immár félévszázados művészi munkásságával szülővárosa hírnevét öregbítette, és közösségéért felelősséget érző emberi magatartásával példát mutatott.

A művész úr munkásságát és egész életét Mester Zoltán, a Bernády Közművelődési Egylet elnöke méltatta, majd Fülöp László, Szováta polgármestere osztotta meg gondolatait és adta át az oklevelet. „Drága Vince bácsi, köszönjük, hogy vagy nekünk. Köszönjük, hogy megtanítottál bennünket a színek és arányok helyes használatára, hogy megtanítottad a hideg és meleg színeket, amelyeket igyekszünk nap, mint nap úgy keverni, hogy az mindenkinek jó legyen! Köszönjük, hogy felhívtad figyelmünket a dolgok helyes megvilágításának fontosságára. Köszönjük, hogy világító lámpatest vagy számunkra! Köszönjük, hogy megmutatod nekünk a Te világodat, amit mi a másik oldalon, nem látunk”.

Az eseményen jelen volt Nagy Miklós Kund, író és Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke is, aki régi emlékek felidézésével fejezte ki tiszteletét kiemelve Bocskay Vince értékteremtő és példamutató pedagógusi munkáját, melynek köszönhetően több generáció művészét fedezte és nevelte fel. Az est legmeghatóbb momentuma a művész úr unokájának gitárjátéka és köszöntője volt.

Az ünnepi hangulat megteremtésében közreműködött Kertész Ildikó, aki előadta Németh János „Bocskay Vincze születésnapjára” című versét, Szász Teréz Jánosházy György „Bölcső, váram, szerelmem: Erdély” című versét szavalta, Cuzic Bianca Chopin Keringő című zongorajátékát adta elő, Tófalvi Edit előadásában pedig Brahms Bölcsődala csendült fel.

A város életében igen nagy jelentőséggel bíró nyílvános eseményen több mint száz személy tette tiszteletét a szovátai szobrászművész előtt, akik az ünnepség keretében megtekinthették a Magyar Művészeti Akadémia által Bocskay Vincéről készíttetett A grotex fejedelem című portréfilmet is.