Több mint 74.000 liter ivóvizet küldtek az állami tartalékalapból a Kis-Küküllő menti településekre
Több mint 74.000 liter ivóvizet küldtek az állami tartalékalapból a Kis-Küküllő menti településekre

Több mint 74.000 liter ivóvizet küldtek az állami tartalékalapból a Kis-Küküllő menti településekre

Az Aquaserv és a marosvásárhelyi regionális vízügyi igazgatóság szerdán végzett méréseinek eredményei szerint a Kis-Küküllő mentén lévő 16 településen a vezetékes víz sókoncentrációja még mindig magas, emberi fogyasztásra alkalmatlan, ezért az állami tartalékalapból eddig 74.000 liter ivóvizet osztottak ki az érintett lakosságnak.

A Maros vármegyei vészhelyzeti bizottság közleménye szerint hétfőn elrendelt 30 napos veszélyhelyzet idején naponta kétszer – reggel és délben – végzik a méréseket. Ismét figyelmeztetnek, hogy a vezetékes víz csak tisztálkodásra és háztartási célokra használható, ivásra és főzésre nem. A következő települések érintettek: Dicsőszentmárton város és a hozzátartozó Csüdőtelke, Bábahalma, Õrhegy; Szászbogács község (Szászbogács, Magyarsáros), Adámos község (Adámos, Küküllődombó, Magyarkirályfalva), Vámosgálfalva község (Vámosgálfalva, Szőkefalva, Küküllőpócsfalva), Gyulakuta község (Gyulakuta, Havadtő, Kelementelke).

A felsorolt települések lakosságát összesen 74.000 liter ivóvízzel látták el az állami tartalékalapból, további 78.000 litert az Aquaserv biztosított, és 12.500 litert szállítottak ki a háziállatok itatására – olvasható a közleményben. A Kis-Küküllő vizének sókoncentrációja a parajdi sóbányánál bekövetkezett természeti katasztrófa nyomán növekedett meg. – írja az agerpres.ro