Történelmet ír Szőcs Bernadette – jön a világbajnoki döntő!
Történelmet ír Szőcs Bernadette – jön a világbajnoki döntő!

Történelmet ír Szőcs Bernadette – jön a világbajnoki döntő!

Bernie bejutott a világbajnoki döntőbe osztrák partnerével, Sofia Polcanovával, miután epikus csatát vívtak Dohában az elődöntőben – a női páros játékosai fantasztikus formát mutattak!
A világbajnoki érem már biztosított a négy közé jutással, és az aktuális Európa-bajnoki ezüstérmesek ugyanazzal az elszántsággal és önbizalommal ültek asztalhoz a 7. kiemelt dél-koreai páros, Shin Yubin és Ryu Hanna ellen.

A női páros világbajnoki döntőbe jutását az ötödik, döntő szettben harcolták ki, látványos labdamenetek, erőteljes ütéseik és változatos stratégiáik révén, melyek nehéz helyzetbe hozták az ázsiai ellenfeleket.

Szőcs Bernadette és Sofia Polcanova magabiztosan kezdték az elődöntőt, 11–5-re nyerve az első játszmát, majd a harmadik szettben is ők domináltak, így 2–1-re vezettek. A rendkívül izgalmas mérkőzés az ötödik szettig tartott, ahol a román–osztrák duó 10–7-nél két meccslabdát is elszalasztott.

A nyomás ellenére Szőcs és Polcanova fantasztikus utolsó labdamenetet építettek fel, amely során ellenfeleiket jóval az asztal mögé kényszerítették, és végül 3–2-re (11–5, 8–11, 11–8, 9–11, 11–9) diadalmaskodtak – a közönség vastapsa közepette.

🔜 A világbajnoki döntőben Szőcs Bernadette és Sofia Polcanova (Ausztria) ellenfele a kínai Wang Manyu/Kuai Man páros lesz. A mérkőzést vasárnap 16:15-től rendezik.

További információk, program és eredmények: FRTM hivatalos oldala
A meccsek élőben követhetők az AntenaPLAY platformon.