Vége a felelőtlenségnek: távozik a Salrom vezetése
Vége a felelőtlenségnek: távozik a Salrom vezetése

Vége a felelőtlenségnek: távozik a Salrom vezetése

Miután a Miniszterelnöki Ellenőrző Testület jelentésében megállapításokat tett a parajdi sóbánya katasztrófájával kapcsolatban, Radu Miruță gazdasági miniszter felszólította a SALROM vezetését, hogy önként mondjanak le tisztségükről. A vezetők ezt megtagadták, és bírósághoz fordultak.

A Miniszterelnöki Ellenőrző Testület által a Sóipari Nemzeti Társaságnál (Societatea Națională a Sării SA – SNS SA) és a Román Vizek Országos Igazgatóságánál (Administrația Națională „Apele Române” – ANAR) végzett vizsgálatok szerint – amelyeket a parajdi sóbánya 2025 májusi elárasztása után indítottak – a bánya föld alatti részeinek elöntési kockázatát alábecsülték, és a társaság képviselői következetesen nem tekintették azt közvetlen veszélynek.

A gazdasági miniszter üzenete:

„Sokáig tartott, de megtörtént – bármennyire is próbálták egyesek ezt megakadályozni. A SALROM vezetését menesztették. Ezzel egy újabb nyitott frontot sikerült lezárni. Vége a közönynek és arroganciának azok részéről, akik úgy gondolják, hogy a román állam erőforrásai a magántulajdonukat képezik!

Akármilyen trükköket is próbálnak bevetni azok, akik hozzászoktak ahhoz, hogy az államot sajátjuknak tekintik, hogy azt csináljanak az állami cégeknél, amit csak akarnak, hogy büntetlenül pénzt sajtoljanak ki belőlük – ez többé nem fog működni!

A Salromnál véget ért a fejetlenség. Az a vezetés, amely becsukta a szemét, miközben egy bánya omladozott, amely felesleges és drága beszerzéseket hajtott végre – amit két hivatalos jelentés is dokumentált –, távozni kényszerült. A kisebbségi részvényes támogatásával közösen sikerült ezt a döntést szavazással meghoznunk.”