Október 22-én Székelyudvarhelyen is megtartották az 1956-os forradalom és szabadságharc 69. évfordulójának ünnepi megemlékezését. Az esemény egyszerre volt felemelő és megható, hiszen a szervezők a korabeli eseményeket idéző vetítésekkel, hanghatásokkal és performanszokkal elevenítették fel az 1956-os történéseket.
A megemlékezésen puskaropogás hangja, az őszi szélben szálló röplapok, valamint a korabeli felvételek segítségével a résztvevők szinte átélhették a forradalom napjait, október 22. és november 4. között. A rendezvény célja az volt, hogy a szabadság iránti vágy és az összetartozás üzenetét közvetítse a mai nemzedékek felé.
A városi megemlékezésen helyi intézmények, iskolák és civil szervezetek képviselői is jelen voltak, koszorúkat helyeztek el a hősök emlékművénél, és közösen rótták le tiszteletüket azok előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A szervezők kiemelték: az 1956-os forradalom öröksége ma is arra emlékeztet, hogy a szabadság és az önrendelkezés értékei időtállóak, és megőrzésük mindannyiunk felelőssége.