A kínai CATL autóipari akkumulátorgyártó debreceni üzeme várhatóan jövő év márciusában vagy áprilisában kezdi meg a sorozatgyártást – írja az Electrive. Matt Shen, a vállalat európai működéséért felelős vezérigazgató szerint a pontos indulás attól függ, mikor kapják meg a szükséges engedélyeket.
Shen közölte, hogy a debreceni gyárban már 2024-ben megkezdődött a modulok összeszerelése, és eddig mintegy 30 000 elektromos járművekhez készült modult gyártottak le. Ezekben azonban még más CATL-üzemekből származó akkumulátorcella található, mert a helyi cellagyártás még nem indult el – bár Shen szerint már a végső szakaszban van a felkészítés.
A sorozatgyártás beindításához folyamatosan telepítik az új gyártósorokat. A jelenlegi mintegy 1 000 fős munkaerőt az első negyedévben 1 500 főre növelik.