Mi a közös Ed Sheeranban, Elton Johnban, Angelina Jolie-ban és Marosvásárhelyben? Mihai Burcă – egy világszínvonalú szakember, aki nemrég városunkba költözött
Mi a közös Ed Sheeranban, Elton Johnban, Angelina Jolie-ban és Marosvásárhelyben? Mihai Burcă – egy világszínvonalú szakember, aki nemrég városunkba költözött

Mi a közös Ed Sheeranban, Elton Johnban, Angelina Jolie-ban és Marosvásárhelyben? Mihai Burcă – egy világszínvonalú szakember, aki nemrég városunkba költözött

Már nem titok, hogy a pontmaros.ro szerkesztősége kedveli a Drops kávézót, de most valami olyasmiről számolunk be, ami valóban különleges. Nem a kattintásvadászat kedvéért, hanem mert tényleg megéri figyelni rá.

A Dropsban találkoztunk az új menedzserrel, Mihai Burcăval, aki higgadt, barátságos, és minden részletet tökéletes pontossággal helyez el a helyére. A hozzáállása egyfajta „hideg nyugalmat” sugároz – egy kis eleganciával és nagyvonalúsággal fűszerezve. Az ilyen emberek egy külön réteget képviselnek: ők azok, akik már elérték a hivatásuk legmagasabb szintjét.

Bevallom, Mihai Burcă neve számomra ismeretlen volt, amíg személyesen nem találkoztunk. De ez csak azért van, mert nem éltem Londonban az elmúlt években, és nem vagyok a Bentley, a Philippe Patek, a Rolex vagy a Google vezérigazgatója – sem Ed Sheeran, Elton John vagy Angelina Jolie. Számukra azonban Mihai egy ismert név, hiszen ő az, aki megérti az ügyfelek egyedi igényeit és tökéletesen kiszolgálja azokat. Nem véletlen, hogy visszatérő vendégei vannak a világ elitjéből.

Most jön a csavar: Mihai mixológus (koktélkeverő). Ez nem keverendő össze a hagyományos bárossal. A mixológia – ahogy ő is elmagyarázza – tudomány és művészet egyben. A cél nemcsak az, hogy egy koktélt keverjen, hanem hogy egyedi élményt hozzon létre – akár teljesen személyre szabott italokat, amelyek ízvilágukban és elkészítésükben is páratlanok.

Ez a szakma mély tudást igényel a folyadékok kémiájáról, az aromaextrakciós technikákról, a kriogenizálástól az infúzión át a nyomás alatti keverésig – mindez azért, hogy egyetlen pohárban megszülethessen valami igazán különleges. Mihai éveken át dolgozott London legelőkelőbb szállodáiban és zártkörű bárjaiban, ahol a világ legismertebb mixológusaival találkozott, sőt nemzetközi versenyeket is megnyert.

A koktéltervezés művészete

Mihai egyik legkülönlegesebb munkafolyamata a tematikus estekre való felkészülés. Már napokkal vagy órákkal az esemény előtt megálmodja a hangulatot, vázlatokat készít, és egy különleges receptfüzetbe rajzolja, amit elképzel. Ezután elkezdi precízen előkészíteni az alapanyagokat, italokat és poharakat – csak ezután kezdődik az igazi „műszak”, ahol valódi műalkotásokat szolgál fel vendégeinek.

Marosvásárhely szerencsés

Mihai Burcă volt olyan kedves, hogy interjút adjon a punctul.ro-nak – természetesen a Drops kávézóban, amely most már nemcsak a kávékedvelők, hanem a koktélrajongók törzshelyévé is válik. A kávézót Călin Târnăvean vezeti, aki szintén egy kifinomult, gondoskodó és elhivatott ember, aki sok energiát fektet nemcsak az üzletbe, hanem fiának felnevelésébe – és persze a foci sem hiányozhat a családi programból.

Cristian Teodorescu